KONST / Litografier / Färglitografi 13429118
nr 1342 9118
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 23/310. Motivet: 30x84 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:54:18
100 kr
200 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman